جاهای دیدنی ارومیه،دیدنی های تاریخی و طبیعی

جاهای دیدنی ارومیه،دیدنی های تاریخی و طبیعی

ایران سرزمینی پهناور است که هر نقطه از آن، سرشار از جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی و تاریخی است. یکی از مناطق زیبا و پر از جاذبه در ایران، شهر ارومیه است که از جمله شهرهای مهم و بزرگ استان آذربایجان غربی به‌شمار می‌رود. ارومیه در شمال غرب ایران قرار گرفته که بخشی از آن در دامنه کوهی به نام سیر قسمت دیگری از این شهر در دشت ارومیه واقع شده‌است، از این‌رو دارای طبیعتی بکر و آب‌وهوایی معتدل و بسیار مطبوع است. این شهر را می‌توان یکی از زیباترین شهرهای ایران دانست که دارای مناظری فوق‌العاده بوده و موجب جذب گردشگران فراوانی شده‌است. همه افراد با شنیدن نام ارومیه به‌طور ناخودآگاه، دریاچه ارومیه را به‌یاد می‌آورند اما جاهای دیدنی ارومیه، محدود به این دریاچه نبوده و دارای جاذبه‌های دیدنی متنوع و گسترده‌ای است که در این مطلب در حد توان به معرفی برخی جاهای دیدنی ارومیه خواهیم پرداخت.

شهر ارومیه به‌لحاظ موقعیت جغرافیایی دارای طبیعت بی‌نظیر و خیره‌کننده‌ای بوده و همچنین وجود قومیت‌های گوناگون با مذاهب و ادیان مختلف به‌همراه تاریخ سه‌ هزار ساله این شهر به‌طورحتم ازجاذبه‌های فراوانی برخوردار بوده و زمینه خوبی جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم شده‌است. به‌طورکلی جاذبه‌ها و جاهای دیدنی ارومیه به سه بخش جاذبه‌های طبیعی، جاذبه‌های تاریخی و جاذبه‌های تفریحی و شهری دسته‌بندی می‌شود که هریک از این دسته‌بندی‌ها را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جاهای دیدنی ارومیه، جاذبه های طبیعی

همان‌طور که پیش از این اشاره‌ شد، شهر ارومیه به‌دلیل قرار گرفتن در دشت و دامنه کوه، از جلوه‌های طبیعی و خدادادی فراوانی برخوردار است. برخی از مهم‌ترین مناطق و جاهای دیدنی ارومیه که به‌منظور طبیعت‌گردی، همواره مورد بازدید گردشگران زیادی قرار می‌گیرد، شامل موارد زیر است:

دریاچه ارومیه

دریاچه-ارومیه

چشمه آب معدنی زنبیل

دریاچه مارمیشو

دریاچه-مارمیشو

پیست اسکی خوشاکو

پیست-اسکی-خوشاکو

چشمه آب گرم هفت آباد

جاهای دیدنی ارومیه جاذبه های تاریخی

یکی‌ از قدیمی‌ترین شهرها در ایران، شهر ارومیه است و برخی از محققان بر این عقیده هستند که ارومیه حتی پیش از میلاد حضرت مسیح (ع) نیز وجود داشته‌است. قدمت تاریخی شهر ارومیه، آثار و بقایای کم‌نظیری را از دوران‌های مختلف برای مردم و بازدیدکنندگان از این شهر به‌یادگار گذاشته است. برخی از این آثار تاریخی که اکنون در زمره جاهای دیدنی ارومیه به‌شمار می‌رود و بسیار هم مورد توجه و علاقه گردشگران واقع شده‌است شامل موارد زیر هستند:

بازار تاریخی ارومیه

بازار-تاریخی-ارومیه

کلیسای مار سرگیز

کلیسای-مار-سرگیز

یخچال دوقوز پله

سه گنبد ارومیه

سه-گنبد-ارومیه

کلیسای ننه مریم

کلیسای-ننه-مریم

جاهای دیدنی ارومیه، جاذبه‌های شهری

شهر زیبای ارومیه علاوه‌بر آثار تاریخی، چشم‌اندازها، طبیعت سرسبز و بکر، از جاذبه‌های شهری و تفریحی فراوانی نیز برخوردار است. توجه به تفریحات سالم شهروندان و نیز اهمیت جذب گردشگران مختلف داخلی و خارجی سبب‌شده، مسئولین این‌ شهر به جاذبه‌های تفریحی و گسترش جاهای دیدنی ارومیه اهمیت ویژه‌ای نشان دهند. از مهم‌ترین و پربازدیدترین جاهای دیدنی ارومیه می‌توان مکان‌های زیر را نام برد:

موزه شهر ارومیه

سرزمین موج های آبی ارومیه

سرزمین-موج-های-آبی-ارومیه

پارک دانشجو ارومیه

پارک-دانشجو-ارومیه

دهکده ساحلی چی‌چست

دهکده-ساحلی-چی-چست

نظرات کاربران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهد:

مطالب مرتبط

همه مطالب