چالیدره مشهد اوج تفریح و هیجان همراه با فیلم و عکس

فاصله چالیدره تا مشهد چقدر است و دقیقا چالیدره کجاست ؟

چالیدره یکی از مناطق گردشگری بوده که اخیرا به جاهای دیدنی و مکان های تفریحی مشهد اضافه شده است. این مکان از امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی برخوردار بوده و در سالهای گذشته به یکی از قطب های گردشگری شهر مشهد تبدیل شده و سالانه پذیرای مراجعه کنندگان بسیاری است. فاصله چالیدره تا مشهد حدود 20 کلیومتر است. دره چالیدره طرقبه که یکی از این جاذبه های طبیعی شهرستان طرقبه بوده و از طریق رودخانه ای به نام جاغرق تغذیه می شود که وجود این دره و رودخانه در کنار هم ،جاذبه طبیعی چشم نوازی را در این منطقه بوجود آورده است.

مکان های تفریحی مشهد

حتما بخوانید


در سال ۱۳۷۶ هجری شمسی بر روی رودخانه جاغرق و در ابتدای جاده روستای نغندر ،سد آبی با نام سد چالیدره با مشارکت شهرداری طرقبه و شرکت آب منطقه ای خراسان و با هدف آب رسانی به زمین‌های کشاورزی اطراف با ظرفیت حدود یک میلیون لیتر آب ساخته شد. سد چالیدره بر روی یکی از سرشاخه فصلی حوضه آبریز بند گلستان قرار دارد و حوضه های آبریز فرعی آن ،رودخانه هریرود و کشف رود است و نوع سر ریز این حوضه ها اوجی با جریان است.

عملیات تبدیل منطقه چالیدره به یک منطقه تفریحی و توریستی در شهر مشهد از سال ۱۳۷۶ آغاز گردید و مسیولین این منطقه گردشگری با صرف هزینه های زیاد ،این منطقه را گسترش دادند و امکانات رفاهی و توریستی خوبی را در آن تاسیس نمودند و روز به روز بر امکانات تفریحی این مجموعه افزوده می‌شود.

امکانات تفریحی چالیدره

تله سیژ چالیدره طرقبه مشهد

منطقه گردشگری چالیدره با وسعتی بالغ بر ۱۶۰ هکتار (۱۶۰۰۰۰ هزار مترمربع) دارای آب و هوای مطبوع و همچنین موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ویژه در شهر مشهد می‌باشد و وجود امکانات گردشگری متنوع به همراه محیطی آرامش بخش و چشم اندازهایی زیبا در منطقه تفریحی چالیدره مشهد ،سبب گردیده تا این منطقه گردشگری طرفداران زیادی را داشته باشد و سالانه گردشگران داخلی و خارجی و همچنین مجاورین شهر مشهد از آن بازدید کنند و بعنوان یکی از استراحتگاه های معروف مشهد محسوب گردد. از امکانات تفرحی چالیدره می توان به ترن کوهستان چالیدره و تله کابین یا تله سیژ چالیدره اشاره کرد.


بیشتر بخوانید: ییلاقات طرقبه و شاندیز بهشت گردشگری مشهد


منطقه گردشگری چالیدره مشهد علاوه بر جاذبه های طبیعی چشم نواز به همراه آب و هوای ویژه ای که در اطراف خود دارد، از امکانات تفریحی و رفاهی مناسبی نظیر رستوران، کافی شاپ، تله کابین، زیپ لاین، ترن کوهستان چالیدره، تله سیژ آبی خاکی، بانجی جامپینگ چالیدره، برج گردان، قایق پدالی و موتوری و عکاس خانه سنتی و.... برخوردار بوده که مکانی را برای جداشدن از هیاهوی شهر و استراحت در یک مکان آرام و زیبا فراهم می‌آورد. در منطقه گردشگری چالیدره ساعت کاری 10 الی 18 می باشد.


برای رزرو هتل مشهد یا اجاره سوییت در مشهد در سایت سلطان سفر می توانید تمام قیمت ها  و نظرات کاربران را مشاهده و مقایسه کنید.

رزرو هتل مشهد

مشاهده و رزرو
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهد: